DEMETLEMELİ ANTEN DİZİSİ (DAD) PROJESİ
 
Mühendisliğin iletişim alanında geliştirilen sistemler vasıtası ile, tek noktadan çok noktaya yayın veya tek noktadan tek noktaya haberleşme yapılmaktadır. Sadece Türkiyedeki askeri uygulamalarda 10 000 nin üzerinde muhabere sistemi kullanılmaktadır. Bir çok sivil uygulama da dâhil olduğunda, oldukça yüksek sayıda alıcı/verici sistem bulunmaktadır. Kuramsal olarak başarılı olması beklenen muhabere sistemleri sıklıkla; yansıma, çoklu yol gibi ortam etkileri veya insan kaynaklı sinyaller altında istenilen başarımı gösteremeyebilir.
 
Proje kapsamında, farklı uygulama ve frekans bantlarında geçerli olacak Rafta Hazır Ticari (Commercial Off-The-Shelf: COTS) ürünler kullanılarak, diziler üzerinde anten demetlemesi (beamforming) tasarımları yapılacak ve tasarım safhasında seçilerek kesinleştirilecek örnek bir uygulamada "Kavram Gösterim Sistemi" denenecektir.
SAVUNMA MÜHENDİSLİK AR-GE TEKNOLOJİ A.Ş.
>

 SMART Savunma Mühendislik Ar-Ge Teknoloji San. ve Tic. A.Ş.
Adres: Fatih Sultan Mahallesi 2366. Sok. No.41 06790-Etimesgut / ANKARA
Tel: (312) 227 5959
Fax: (312) 227 8192
Eposta: bilgi-at-smartsavunma.com.tr

Şirketimiz uzman personel ve danışmanları tarafından ihtiyaca yönelik olarak gerek laboratuvar veya açık saha sistem entegrasyonu, donanım çevrimde altyapıların kurulumu ve sistem benzetimlerinin oluşturulmasında danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. 
 
English